Vivenge » Centrum prasowe » Aktualności » Aktualność

Spotkanie z członkiem Rady Programowej UN Global Compact prof. dr hab. Andrzejem Koźmińskim

15
January
2015

Inspiracją dla debaty była najnowsza książka prof. Koźmińskiego  „Czas Pokera”, stanowiąca zbiór 99 artykułów publicystycznych i felietonów, które dzięki precyzyjnemu opisowi
i osadzeniu w kontekście gospodarczo-politycznym pozwalają czytelnikom na zrozumienie wydarzeń dzisiejszego, nieprzewidywalnego świata.

Na wstępie gości przywitali i wprowadzili w tematykę książki „Czas Pokera” Kamil Wyszkowski, Krajowy Przedstawiciel UN Global Compact oraz Katarzyna Rudnicka, członek Rady Programowej UN Global Compact, prezes firmy Vivenge, współorganizatorka wydarzenia.

files/aktualnosci/CZAS POKERA 3.jpg

Moderacji debaty z profesorem Koźmińskim podjął się Rafał Woś, publicysta „Dziennika Gazety Prawnej”, który poprzez błyskotliwe porównania nawiązujące do metaforycznej gry w pokera w świecie wielkiego biznesu sprawił, że dyskusja stała się jeszcze ciekawsza i bardziej dynamiczna.

Spotkanie nabrało jeszcze większej dynamiki, gdy goście wydarzenia aktywnie skorzystali z możliwości udziału w dyskusji z autorem, opierając swoje wnioski i refleksje na własnych doświadczeniach w biznesie, nauce czy administracji.

w toku dyskusji pojawiły się optymistyczne spostrzeżenia dotyczące przyszłości oraz alternatywnych modeli zarządzania. Cenny głos do dyskusji wniósł Steen Hommel, Ambasador Danii, który przedstawił odmienną strategię działania, podkreślając, że według niego to właśnie działanie harmonijne pozwala sprawnie poradzić sobie z wyzwaniami przyszłości. Wtórowali mu członkowie Rady Programowej Harm Groossens, Prezes Unilever Polska oraz Janusz Górski Prezes DB Schenker zaznaczając jak ważne dla zapewnienia harmonijnych działań ma planowanie i biznesowa strategia. Także ciekawy wątek dyskusji dotyczący zrównoważonego rozwoju i wyzwań klimatycznych wprowadził Tomasz Chruszczow, Doradca Ministra Środowiska oraz Główny Negocjator porozumień klimatycznych z ramienia Ministra Środowiska. Współorganizatorka wydarzenia oraz członek Rady Programowej UN Global Compact w Polsce Panie Katarzyna Rudnicka, Prezes Vivenge dodała w toku dyskusji swój komentarz nawiązujący do teorii gier i wpływie tej teorii na decyzje biznesowe.

Wróć

Aktualności

14
January
2020

Zobacz wszystkie aktualności