06.05.2024

Vivenge mecenatem IX. Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia na Zamku Książ

Jubileusz

Opowieść o tradycji i elegancji, która przeszła do historii. W dniach 15-16 lipca na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu odbył się IX. Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless.

Ponad 20 drużyn z Polski, Niemiec, Belgii, Australii i Czech wzięło udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, dostarczając niezapomnianych emocji zarówno uczestnikom, jak i widzom.

Wspaniałe konie, stylowe zaprzęgi i eleganckie stroje przeniosły nas w czasy, gdy powozy były symbolem szykowności. 

Polska była gospodarzem dla drużyn z różnych zakątków świata, co sprzyjało wymianie doświadczeń i międzynarodowej rywalizacji.

Nie zabrakło także pokazów specjalnych, w tym łucznictwa konnego i jazdy bez ogłowia,. Uroczysta dekoracja zwycięzców i ceremonia zakończenia konkursu zakończyły to niezapomniane wydarzenie.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy objąć to wyjątkowe wydarzenie mecenatem. VIVENGE ceni tradycję i jakość, co doskonale wpisuje się w charakter konkursu powożenia na Zamku Książ.

To była podróż w czasie do epok, kiedy powozy i konie królowały na ulicach. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.