01/09/2021

NOWY PLUS, NOWY POLSAT I NOWY POLSAT BOX

Rebranding sieci z Vivenge

1 września br. Grupa Polsat założona przez Zygmunta Solorza zmieniła nazwę na Grupa Polsat Plus. Ponadto Polsat i Plus zmieniły swoje logotypy.

Jak czytamy w komunikacie prasowym – nowy branding został zaprojektowany tak, aby czytelnie opisywał usługi i produkty pochodzące
z Grupy Polsat Plus. Logotypy powstały „z myślą o przyszłości, przejrzystości i wykorzystują specjalnie zaprojektowaną dla Grupy, indywidualną typografię, charakterystyczny element graficzny oraz kolory”. Nowe logotypy prezentują się zgodnie z poniższą grafiką.

Długo trwały prace nad uzyskaniem w nowych oznaczeniach Plus i Polsat Box oczekiwanych kolorów, w szczególności nowy zielony kolor Plusa okazał się wyzwaniem dla naszych technologów i zespołu opracowującego technologię wykonania elementów nowego oznakowania Grupy Polsat. Zielony kolor Plusa oznacza innowację, rozwój i troskę o środowisko, a żółty kolor Polsatu symbolizuje energię, radość i optymizm. Dzięki nowym logotypom marki mają one w prosty i wyrazisty sposób kojarzyć się z grupą przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru i przekazu.

W okresie zaledwie 60 dni wykonano rebranding całej sieci blisko 1000 placówek.

#Vivenge #Polsat #Plus